מה עושה מנעולן בירושלים?

אולי יותר נכון לשאול מה עושה מנעולן באופן כללי. במאמר זה אסקור מעט את פעילותו של המנעולן ואת עבודתו.

במרכז עבדותו של המנעולן עומדת עבודת הטיפול המנעולים. המנעולן אחראי על תחזוקת מנעולים,טיפול בהם וכד'. כמובן שזה כולל גם החלפת מנעולים כשאינם תקינים,תיקון מנעולים אם יש אפשרות וכן פריצת מנעולים כשצריך. מכאן נגזרות כל שאר המיומנויות של המנעולן.

מנעולן בד"כ יטפל גם בכל הקשור למנעולי הרכב.החל משימון המנעולים ותיקונם, וכלה בהחלפת המנעולים של הרכב וכד'. מנעולן טוב, ידע לטפל גם בסוויץ', שהרי גם הסוויץ' הינו סוג של מנעול. מנעולן ידע להחליף סוויץ' כשצריך, לתקן סוויץ' וכד'. העולה מכאן, שכל מנעולן טוב הוא בעצם גם מנעולן רכב.

במסגרת שרותי המנעולנות אותם מספק המנעולן, מספק המנעולן גם שרותים הקשורים בדלתות. היות ודלתות הינו תחום הקשור בקשר ישיר למנעולים, חייב שיהיה למנעולן ידע גם בתחום הזה. מנעולן עוסק בתיקון דלתות, פריצת דלתות ולעיתים אף בהחלפת דלתות. כמו כן, ובהמשך לאמור לעיל, מנעולן מטפל גם בדלתות של רכבים ומבצע גם עבודות של תיקון דלתות של רכבים וכד'.

בנוסף, מנעולן מתעסק בכל הקשור בכספות. החל מהתקנת כספות וממכירת כספות דרך תיקון כספות ואף פריצת כספות. כמו כן, כחלק מהשאיפה למתן שירותי מנעולנות לציבור רחב ככל הניתן, מנעולן מספק גם כספות לבתי עסק ולאולמות אירועים ואף כספות לבתי כנסת. גם בתוך קטגוריית הכספות עצמה ישנו מגוון רחב איתו מתעסק המנעולן. ישנן כספות חסינות אש, כספות חסינות מים וכספות שהם שניהם גם יחד.

כיום, בעידן הטכנולוגי, כמעט בלתי נמנע שלמנעולן יהיה גם ידע הקשור בטכנולוגיות אבטחה ונעילה. העידן הטכנולוגי הביא איתו חידושים טכנולוגיים כמעט בכל תחום האבטחה. החל ממנעולים ממוחשבים כמו קודנים אלקטרוניים ומנעולי טביעת אצבע, ועד טכנולוגיות מתקדמות כמו מערכות אינטרקום וטלוויזיה במעגל סגור. מנעולן מודרני יעסוק גם בהתקנת אינטרקום וקודנים ממוחשבים ולפעמים אף בהתקנת מצלמות אבטחה וטלוויזיה במעגל סגור.

פורסם בקטגוריה מאמרים בנושא מנעולן בירושלים. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.