איך לבחור מנעולן בירושלים

מנעולן, הינו האחראי לבטחון הבית שלכם. ביד המנעולן מופקדת המלאכה לדאוג שאתם ומשפחתכם תהיו כמה שיותר בטוחים. לכן, כשעומדים לפני החלטה חשובה כמו בחירת מנעולן, חשוב לעשות זאת כמו שצריך. במאמר זה, אסקור את המאפיינים העיקריים אותם יש לבדוק לפני שבוחרים מנעולן.

בארץ, ובאזור ירושלים בפרט, פועלים כיום עשרות מנעולנים. לכל מנעולן יש מספר איזורי שירות מרכזיים בהם הוא מספק שירות. אם אתם מתגוררים באזור ירושלים, או בירושלים עצמה, בכי מומלץ לבחור מנעולן שמספק את שירותיו באזור ירושלים. הסיבה העיקרית לכך הינה העלויות, אם תזמינו מנעולן שאזור השירות שלו הינו תל-אביב לדוגמא, הביקור והשירות יעלה לכם הרבה יותר מאשר אם תזמינו מנעולן שמספק את שירותיו בירושלים. מלבד זאת, מנעולן שעובד באזור ירושלים מכיר גם את הבעיות האופייניות לשכונות מסוימות, כגון גלי פריצות למנעולים מסוג מסוים וכד'.

מלבד זאת, חשוב לוודא שהמנעולן יהיה מקצועי. מנעולן מקצועי בד"כ עבר קורס מנעולן ולאחר מכן גם עבר תקופת התלמדות.בכלל, ככל שמנעולן יהיה יותר מנוסה, הוא יפתור לכם את הבעיה בצורה הרבה יותר מקצועית ומהירה, בין אם מדובר תיקון דלת או פריצת כספת, ובין אם מדובר בפרויקטים כגון התקנת אינטרקום וכד'.מנעולן מקצועי בד"כ יהיה חבר באגודת המנעולנים או באגודות דומות.

כמובן,שחשוב מאוד לבדוק את אמינות המנעולן. אתם הרי לא תסכימו לכל אחד להחליף לכם מנעולן בדלת של הבית.את אמינות המנעולן ניתן לבדוק ע"י מספר אמצעים. ראשית, יש לבדוק האם למנעולן יש אישור ממשטרת ישראל או תעודת יושר. מלבד זאת, מומלץ לבדוק האם המנעולן חבר באגודת המנעולנים או בארגון דומה.

דבר נוסף שכדאי לזכור הינו שאתם לא לבד בעולם. התייעצו עם חברים ועם מכרים לפני הזמנת מנעולן. יכול להיות שאחד משכנכם נתקל בבעיה דומה לשלכם ויוכל לסייע לכם לפתור אותה, או לחלופין, יכול להיות שאחד משכנכם כבר הזמין מנעולן והוא יכול להמליץ לכם עליו. מלבד זאת, מומלץ לרכז את כל התקלות שיש לכם בבית לפני הזמנת המנעולן ע"מ לחסוך בעלויות. באופן דומה, ניתן להתארגן ביחד כמה ח'ברה המעוניינים בשרותיו של מנעולן וכך לקבל הצעת מחיר טובה יותר.

בנוסף, אסור לשכוח את הצד הפיננסי. מומלץ לברר מחירים אצל מספר מנעולנים לפני בחירת מנעולן וכן לבדוק מה המחיר המומלץ המפורסם באינטרנט באתרים שונים.

לסיכום, מומלץ לברר ולברור טוב לפני בחירת מנעולן. אחרי הכל, לא לכל אחד הייתם נותנים מפתח לבית שלכם.

פורסם בקטגוריה מאמרים בנושא מנעולן בירושלים | סגור לתגובות על איך לבחור מנעולן בירושלים

יום בחיי מנעולן בירושלים

03:00 לפנות בוקר: הטלפון מצלצל, זוג צעיר  שנתקע מחוץ לבית עם דלת נעולה ואיבד את המפתח האחרון, התקשרו למנעולן הראשון שהצליחו למצא. לאחר מספר נסיונות של  המנעולן לסייע בפתיחה בלי לקום מהמיטה (אם זו דלת טריקה זה אולי יותר פשוט, אול יש מפתח רזרבי, אין חלונות פתוחים) המנעולן קם ויוצא לעבודת לילה. הוא מגיע לדירת הזוג ביורשלים ושם הוא מוצא זוג עייף ודלת עקשנית. לאחר מספר נסיונות פריצה שקטים, המנעולן עובר לכלים כבדים. אחרי כמה דקות הזוג כבר ישן שנת ישרים והמנעולן חוזר לביתו מעוד לקוח מרוצה ועם תקווה ללילה שקט.

08:35: ידידנו המנעולן יוצא ליום עבודה בירושלים.בבוקרו של יום, יש מערכת אינטרקום להתקין. המנעולן מגיע לגן הילדים ולאחר מספר בדיקות רישאניות מתחיל בהתקנת מערכת אינטרקום מתקדמת. לאחר שכל הרכבים פועלים כראוי, המנעולן מבדה שמערכת האינטרקום פועלת כראוי ונוסע לעבודה הבאה.

12:20: החלפת צילינדר ומנעול בדירה של קשישה בבית וגן בירושלים. המנעולן מגיע ולאחר שזוכה לחיוך חם שיחה קצרה עם המארחת, מתחיל בעבודה. לאחר פירוק מיקצועי של הצילינדר הישן ולאחריו גם המנעול, המנעולן מתחיל להכין את הדלת לצילינדר ולמנעול החדש.המנעולן מחדיר במקצועיות את המנעול לתוך הדלת ולאחר שמוודא שכל הבריחים של דלת הרב בריח הכבדה מחוברים כראוי, הוא מחבר גם את הצילינדר. הלקוחה המרוצה אומרת תודה והמנעולן שוב יוצא לדרך.

13:10 המנעולן בדרך להר הצופים להתקנת כספת. המנעולן מקבל טלפון דחוף מלקוח שאיבד את המפתח האחרון לרכב וצריך דחוף מנעולן רכב ממוחה. המנעולן משנה מעט את מסלולו ועוצר בחניון שוק מחנה יהודה לצורך פריצת רכב. לאחר שהמנעולן פרץ את הרכב בלי לגרום כמעט בכלל נזק, המנעולן ממשיך להתקנת הכספת

14:20:המנעולן מתחיל התקנת כספת המיועדת לנשק. לאחר שמנעולן מסיים והכספת מותקנת ופועלת כראוי, המנעולן יוצא לדרכו לכיוון המעבדה לצורך איסוף סוויץ' של רכב שבוטל ממנו האימובילייזר.המנעולן מחזיר את הסוויץ' לבעל הרכב וחוזר לביתו לאחר עוד יום עבודה עמוס במנעולים ופריצות.

פורסם בקטגוריה מאמרים בנושא מנעולן בירושלים | סגור לתגובות על יום בחיי מנעולן בירושלים

מנעולים לדלת אלומיניום

המנעולים בדלתות אלומניום הינם מנעולים רגילים בדרך כלל מבחינת הפעולה  לשון קפיצית או גלגל "רול" ולשון נעילה תחתית.

אולם גודלם של מנעולים אלה שונה.

בדרך כלל ישנם 4 גדלים של מנעולים אלו שנמדדים מקצה המנעול עד מרכז החור

הגדלים הם 20 ,25 , 30 ,35 לכן אם יש לכם בעיה במנעול בדלת אלומניום רצוי לקרא למנעולן שבא בדרך כלל עם כל המידות של המנעולים ומחליף במקום.

אם בכל זאת החלטתם להחליף לבד  רצוי שתפרקו את המנעול בעזרת הכילים הנכונים ותקחו אותו לחנות המנעולים כדי לקנות חדש ולא תצטרכו ללכת ולבא מספר פעמים.

 

בהצלחה

שלכם מנעולן  בירושלים

 

פורסם בקטגוריה מוצרים | סגור לתגובות על מנעולים לדלת אלומיניום

מנעול שבת

מנעול קוד מכני code-lockאו בשפת העם מנעול שבת הינו מנעול המאפשר בקרת כניסה בבית ללא מפתח.

את המנעול רצוי שיתקין מנעולן מוסמך כי ההתקנה קצת מסובכת ויכולה לגרום לנזקים לציפוי הדלת במידה ונעשית ע"י מתקין לא מיקצועי.

רב המנעולים הנמכרים בארץ בנויים מלחצנים שמסודרים ב 2  שורות ,לחצנים של מספרים ואותיות באנגלית.

את הקוד ניתן לבחור לפני ההתקנה  ואז לאחר ההתקנה מספיק להקיש אתת הקוד על הלחצנים ובכך לפתוח את הדלת.

מכיוון שפעולת הלחצנים ופתיחת הדלת היא מכנית לחלוטין מותר להשתמש במנעול זה בשבת.

ישנם אנשים שלא מטלטלים בשבת כלום (גם לא מפתח)או גרים במקום שאין עירוב כלל ולהם מנעול קוד מכני זה (או מנעול שבת / קודן מכני) הוא פיתרון אידיאלי לשמירת השבת.

המנעול בנוי מלחצנים וקפיצים שדוחפים לוחיות קטנות ורק אם לחצת את הקוד הנכון אפשר לפתוח את הדלת.

למרות שהמנעול סוגר את הדלת אנו לא ממליצים להסתמך עליו לסגירה לזמן ארוך כי הרבה יותר קל לפרוץ אותו ממנעול רב בריח.

ישנם מספר סוגים של מנעולי שבת ששונים גם בגודלם גם בצורת שינוי הקוד וגם שמקום התקנתם.

לכן אם ברצונכם להתקין מנעול זה על דלת ביתכם רצוי להתיעץ לפני זה עם בעל מקצוע (רצוי מנעולן) שיראה את המקום וימליץ לכם על המנעול הנכון בהתאם לדלת ולצרכים .

 

שלכם מנעולן בירושלים

 

פורסם בקטגוריה מאמרים בנושא מנעולן בירושלים | סגור לתגובות על מנעול שבת

מה עושה מנעולן בירושלים?

אולי יותר נכון לשאול מה עושה מנעולן באופן כללי. במאמר זה אסקור מעט את פעילותו של המנעולן ואת עבודתו.

במרכז עבדותו של המנעולן עומדת עבודת הטיפול המנעולים. המנעולן אחראי על תחזוקת מנעולים,טיפול בהם וכד'. כמובן שזה כולל גם החלפת מנעולים כשאינם תקינים,תיקון מנעולים אם יש אפשרות וכן פריצת מנעולים כשצריך. מכאן נגזרות כל שאר המיומנויות של המנעולן.

מנעולן בד"כ יטפל גם בכל הקשור למנעולי הרכב.החל משימון המנעולים ותיקונם, וכלה בהחלפת המנעולים של הרכב וכד'. מנעולן טוב, ידע לטפל גם בסוויץ', שהרי גם הסוויץ' הינו סוג של מנעול. מנעולן ידע להחליף סוויץ' כשצריך, לתקן סוויץ' וכד'. העולה מכאן, שכל מנעולן טוב הוא בעצם גם מנעולן רכב.

במסגרת שרותי המנעולנות אותם מספק המנעולן, מספק המנעולן גם שרותים הקשורים בדלתות. היות ודלתות הינו תחום הקשור בקשר ישיר למנעולים, חייב שיהיה למנעולן ידע גם בתחום הזה. מנעולן עוסק בתיקון דלתות, פריצת דלתות ולעיתים אף בהחלפת דלתות. כמו כן, ובהמשך לאמור לעיל, מנעולן מטפל גם בדלתות של רכבים ומבצע גם עבודות של תיקון דלתות של רכבים וכד'.

בנוסף, מנעולן מתעסק בכל הקשור בכספות. החל מהתקנת כספות וממכירת כספות דרך תיקון כספות ואף פריצת כספות. כמו כן, כחלק מהשאיפה למתן שירותי מנעולנות לציבור רחב ככל הניתן, מנעולן מספק גם כספות לבתי עסק ולאולמות אירועים ואף כספות לבתי כנסת. גם בתוך קטגוריית הכספות עצמה ישנו מגוון רחב איתו מתעסק המנעולן. ישנן כספות חסינות אש, כספות חסינות מים וכספות שהם שניהם גם יחד.

כיום, בעידן הטכנולוגי, כמעט בלתי נמנע שלמנעולן יהיה גם ידע הקשור בטכנולוגיות אבטחה ונעילה. העידן הטכנולוגי הביא איתו חידושים טכנולוגיים כמעט בכל תחום האבטחה. החל ממנעולים ממוחשבים כמו קודנים אלקטרוניים ומנעולי טביעת אצבע, ועד טכנולוגיות מתקדמות כמו מערכות אינטרקום וטלוויזיה במעגל סגור. מנעולן מודרני יעסוק גם בהתקנת אינטרקום וקודנים ממוחשבים ולפעמים אף בהתקנת מצלמות אבטחה וטלוויזיה במעגל סגור.

פורסם בקטגוריה מאמרים בנושא מנעולן בירושלים | סגור לתגובות על מה עושה מנעולן בירושלים?

מנעולים אחידים ומסטר

מנעולים אחידים ומסטר

ישנם מקרים שצריך פתרון  לכך שיש הרבה דלתות ולא רוצים להסתובב עם הרבה מפתחות אלא עם  מפתח אחד שיפתח את כולם.

במקרה כזה אפשר להזמין מערכת צילנדרים אחידים שאת כולם פותח אותו מפתח.

אבל מה קורהאם אנו לא רוצים שפלוני יפתח את החדר של אלמוני ? אנו רוצים שכל בעל חדר או משרד יוכלו לפתוח את המשרד שלהם בלבד אבל המנהל או השרת יוכלו עם מפתח אחד לפתוח את כל המשרדים .

כאן צריך מערכת שנקראת מערכת מאסטר.

בניגוד למנעולים האחידים שכל מפתח פותח את כל המנעולים במערכת מנעולי מאסטר כל מפתח פותח את המנעול שלו ומפתח המאסטר פותח את כולם.

פורסם בקטגוריה מאמרים בנושא מנעולן בירושלים | סגור לתגובות על מנעולים אחידים ומסטר

מנעולים בדברי חז"ל

יש הטוענים שמנעולים הינם המצאה של העת החדשה. האיזכור הראשון בדברי חז"ל למנעול הינו בספר שיר השיר המיחוס לשלמה המלך שחי לפני כ 2500 שנה(!). הפסוק בשיר השירים אומר כך:(ה,ה) "קַמְתִּי אֲנִי לִפְתֹּחַ לְדוֹדִי וְיָדַי נָטְפוּ מוֹר וְאֶצְבְּעֹתַי מוֹר עֹבֵר עַל כַּפּוֹת הַמַּנְעוּל". הפסוק מדבר על הרעיה שבאה לפתוח את הדלת לדוד לאחר שהתקשטה והייפתה, ודודה חמק ועבר ממנה. מלבד איזכור זה, המילה מנעול אינה מופיע עוד בתנ"ך. לעומת זאת, המילה והשרש פרץ מופיע פעמים רבות בתנך. בין האיזכורים הבולטים, הפסוק המפורסם "ופרצת ימה וקדמה צפונה ונגבה" שכאן בא הפועל לפרוץ במשמעות של להתרחב ולגדול. כמו כן הפסוק "וַיְהִי כְּמֵשִׁיב יָדוֹ וְהִנֵּה יָצָא אָחִיו וַתֹּאמֶר מַה פָּרַצְתָּ עָלֶיךָ פָּרֶץ וַיִּקְרָא שְׁמוֹ פָּרֶץ:" בו מופיעה המילה בשורש לפרוץ במשמעות היותר דומה למשמעות המקובלת כיום.כמו כן "וופורץ גדר ישכנו נחש" (בכתיב חסר במקור) וכו'.

המילה דלת, זוכה לאיזכורים רחבים בכל דברי חז"ל. החל מהתנ"ך בו מופיע המילה דלת מאוד פעמים במשמעות המקובלת כיום.

בדברי חז"ל, החלפת מנעולים לבית חדש, מהווה מעשה קניין ברור ויש להתוקף הילכתי. אם אדם קנה בית ועדיין לא החליף את המנעולים, ישנן דעות שהמקח עדיין לא התקיים.

כמו כן, המושג דלת היה מהווה איזה שהוא צורך בסיסי. לדוגמא, כאשר אדם משכיר בית, אם לא סוכם אחרת, עליו החובה שתהיה דלת לבית.גם כשאדם הינו חלק מחצר משותפת, יכולים תושבי החצר לכפות אותו לשלם עבור דלת לחצר משום שכאמור מדובר בדבר בסיסי.

המקצוע מנעולן הינו גם מקצוע עתיק ביותר. אומנם המילה מנעולן אינה מוזכרת בפירוש בדיברי חזל, אך בהחלט ניכר שהיה מקצוע כזה.

וכן כתב הרמבם(הלכות שכירות ו,ג):

המשכיר בית לחבירו חייב להעמיד לו דלתות ולפתוח לו החלונות שנתקלקלו ולחזק את התקרה ולסמוך את הקורה שנשברה ולעשות נגר ומנעול וכל כיוצא באלו מדברים שהן מעשה אומן והם עיקר גדול בישיבת הבתים והחצרות, השוכר חייב לעשות מעקה ומזוזה ולתקן מקום המזוזה משלו, וכן אם רצה לעשות סולם או מרזב או להטיח גגו הרי זה עושה משל עצמו.

ניתן לראות מכאן שההתעסקות במנעול הייתה מוטלת על אומן-הלא הוא מנעולן.

בנוסף,  ישנו דיון רחב מאוד איזה מעשה נחשב מעשה קניין בנדלן. אחת הדעות הרובחות ביותר הינה שהחלפת מנעול נחשבת למעשה קניין בנדל"ן.

פורסם בקטגוריה מאמרים בנושא מנעולן בירושלים | סגור לתגובות על מנעולים בדברי חז"ל

מנעולן בירושלים-מילון מושגים בסיסי

ככל שתחום המנעולנות והמנעולים הולך ומתפתח, כך גדל מגוון המוצרים המוצע למכירה בשוק וכך גדלה גם כמות המוצרים אותם המנעולן מוכר. במאמר זה, אעשה קצת סדר במושגים ובמוצרים הבסיסיים מתחום המנעולנות.

מנעול-מנעול הינו הדובדבן שבקצפת. החלק והרכיב המרכזי בכל מערכת אבטחה ונעילה. ישנם אלפי סוגים שונים של מנעולים שההבדלים בינהם יכולים להיות כל כך גדולים. ישנם מנעולים שגודלם עולה על גודלה של מכונית ומנעולים שגודלם אינו עולה אפילו על גודלה של חיפושית. המנעול הינו לעיתים שם כולל למערכת הכוללת בתוכה עוד מספר רכיבים כגון צילינדר, בריחים וכו'.

צילינדר-התפיסה  הרווחת הינה שהצילינדר קיים בעיקר במנעולים לדלתות אך למען האמת, כמעת ואין מנעול אשר אינו מכיל צילינדר. הייחודיות שקיימת במנעולים לדלתות הינה העובדה שהצילינדר הינו חלק נפרד לגמרי וניתן לנתקו מהמערכת בצורה פשוטה ביותר. במנעולי תליה למשל, הצילינדר מקובע למנעול עצמו ואינו ניתן להפרדה ללא גרימת נזק למנעול. ישנם מנעולים בהם כל גוף המנעול הינו הצילינדר בלבד בתוספת לשונית קטנה בלבד. הצילינדר, כשמו כן הוא, הינו גליל בד"כ אשר בתוכו ממוקמים הפינים. הגליל הזה נמצא בתוך גליל נוסף  וכאשר מכניסים את המפתח המתאים, הפינים מסתדרים בצורה המאפשרת לגליל הפנימי להסתובב בתוך החיצוני והצילינדר נפתח ופותח.

 מנגנון-מנגנון הינו שם כללי לכל הרכיבים הנוספים במנעול מלבד הצילינדר. בדלתות רגילות לבית, המנגנון הינו החלק אליו מחובר הצילינדר והינו החלק אשר פותח את הדלת בפועל. בדלתות רב בריח מתחבר המנגנון לבריחים ולכן בדלתות אלו יש צורך במנגנון מתקדם יותר.

בריחים-בריחים הינם מוטות פלדה או מתכת אחרת אשר מחוברים למנגנון וקיימים בעיקר בדלתות רב בריח ובכספות. הבריחים נועלים את הדלת בפועל.

המשך יבא.

פורסם בקטגוריה מאמרים בנושא מנעולן בירושלים | סגור לתגובות על מנעולן בירושלים-מילון מושגים בסיסי

מחזיר דלת door closer

מחזיר דלת (DOOR CLOSER)או בשם אחר מחזיר שמן הינו מכשיר שנועד ליצור בקרה על סגירת הדלת.

המחזיר יכול להיות מותקן על הדלת מבפנים או מחוץ או ברצפה מתחת לדלת.

הבקרה היא על מהירות הסגירה ועל כח הסגירה.

בעיקרון המחזיר בנוי ממערכת קפיצים סגורים בקופסה עם שמן.

לדוגמה זהו מחזיר המותקן חיצונית על הדלת מתוך הבית או מחוץ לבית.
door_closer_open

ישנה אפשרות להתקין את המחזיר התחת ךדלת על הריצפה

כמו  מחזיר זה:

Floor-Door-Closer

 

שמחובר בציר מלמטה בדלת

למחזיר השמן יש בדרך כלל 2 ברגי כיוון:

1 לכיוון מהירות הסגירה

2 לכיוון עצמת הסגירה הסופית

אם המחזיר מותקן חיצונית יהיה צורך לכוונו מספר פעמים בשנה  מכיוון שהוא עובד על שמן והצמיגות של השמן משתנה עם שינוי הטמפרטורה של מזג אוויר.

כשצריכם לבחור מחזיר דלת צריך לקחת בחשבון את גודל ומשקל הדלת ולבחר מחזיר מתאים שיהיה לו כח להחזיר את הדלת אבל לא יותר מדאי מהר.

 

פורסם בקטגוריה מאמרים בנושא מנעולן בירושלים | סגור לתגובות על מחזיר דלת door closer

מחזיר שמן

מחזיר שמן הינו רכיב המותקן על הדלת ומונע את טריקת על המשקוף.

door closer

 

איך לכוון את מחזיר הדלת

 

פורסם בקטגוריה מוצרים | סגור לתגובות על מחזיר שמן